Rozstępy - Marina MedEstetic

Rozstępy


Nasze usługi

Rozstępy to częsta przypadłość skórna dotykająca większości populacji – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, osoby prowadzące różne style życia – niezdrowy, siedzący, umiarkowanie aktywny, czy sportowy. U każdego w pewnym momencie życia mogą pojawić się rozstępy. Najczęściej zaczynają one występować u młodzieży w okresie dojrzewania, np. na skutek szybkiego wzrostu oraz u kobiet w ciąży.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to inaczej przerwane włókna elastyny i kolagenowe w skórze. Występują w postaci widocznych znamion przypominających blizny. Pojawiają się na skutek nadmiernego rozciągania skóry. Niekiedy ich przyczyną są zaburzenia hormonalne.

Gdzie pojawiają się rozstępy?

U mężczyzn najczęściej rozstępy spotyka się w okolicach barków i na plecach, głównie na pośladkach. W odróżnieniu od kobiet, które z tymi zmianami najczęściej mają do czynienia na brzuchu i piersiach (ciąża), u mężczyzn rozstępy mogą pojawiać się także na udach i biodrach.

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Główne przyczyny powstawania rozstępów to:

Jak zapobiegać rozstępom?

W kwestiach zdrowotnych najlepsza jest profilaktyka. Podobnie jest z rozstępami. Można próbować im zapobiegać lub zmniejszyć możliwość ich wystąpienia. Działania zapobiegawcze nie są zbyt uciążliwe, wystarczy się trzymać kilku podstawowych zasad i pamiętać o pewnych codziennych czynnościach. Najlepiej wyrobić sobie zdrowe nawyki. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które pomogą Ci wpłynąć na rozstępy zanim jeszcze się pojawią.

Jak usuwać rozstępy?

Z reguły rozstępy to zmiana skórna, która jest nieodwracalna i nie da się jej całkowicie usunąć. Im wcześniej zacznie się używać środków i zabiegów korygujących, tym bardziej widoczne będą efekty. Zatem czego możemy użyć w walce z rozstępami?

Usuwanie rozstępów laserem dla mężczyzn

Do usuwania rozstępów używa się lasera frakcyjnego nieablacyjnego. Zabieg pomaga zmniejszyć rozmiary rozstępów i zminimalizować ich nieestetyczny wygląd. Skóra staje się bardziej jędrna i napięta.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania rozstępów?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultacje, aby sprawdzić, czy nie występują ewentualne przeciwwskazania oraz omówić przebieg zabiegu i kolejne kroki terapii.

Przed rozpoczęciem zabiegu należy osłonić oczy. Następnie stosuje się laser, który swoimi promieniami dociera do głębszych warstw skórnych. W ten sposób energia światła stymuluje procesy, które mają przywrócić skórze estetyczny wygląd i dobrą formę. Podczas zabiegu skóra jest dodatkowo chłodzona co jakiś czas.

Po zabiegu należy być ostrożnym i nie narażać obszarów, na których przeprowadzany był zabieg, na działanie czynników zewnętrznych. Należy unikać ekspozycji na słońce, niektórych zabiegów, takich jak peelingi, masaże. Nie można również podrażniać skóry, ani stosować mocnych kosmetyków na bazie alkoholu. Okres regeneracji skóry może potrwać kilka tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania rozstępów?