Umów wizytę

Przebarwienia skóry

10/01/2023 | Nasze usługi

Zmiany pigmentacyjne, bo tak brzmi specjalistyczne określenie przebarwień, mogą wynikać z wpływu kilku czynników i występują zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Mogą mieć formę delikatną, mało widoczną, np. jako niewielkie piegi, ale też mogą zajmować większą powierzchnię ciała i być bardziej wyraziste, a tym samym uciążliwe. Ich zabarwienie również jest różnorodne: przebarwienia mogą przybierać kolory jasno- i ciemnobrązowe, czerwone lub różowe.

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień

Najczęstszą przyczyną pojawiania się przebarwień jest nadmierna, miejscowa produkcja melaniny. To ona powoduje powstawanie plamek o innym zabarwieniu niż naturalny koloryt skóry. Czynnikami mającymi wpływ na powstawanie przebarwień, są między innymi:

Rodzaje przebarwień skórnych

Można rozróżnić kilka rodzajów przebarwień skórnych:

Jak zapobiegać przebarwieniom skórnym?

Nim jeszcze nie jest za późno, warto zadbać o skórę i stosować metody zapobiegające powstawaniu przebarwień. Najważniejszą z nich jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Jak tego dokonać?

Jak usunąć przebarwienia skórne?

Istnieje co najmniej kilka znanych sposobów na usuwanie przebarwień skórnych. Jako, że przebarwienia są problemem znanym od pokoleń, toteż rozwiązania tego problemu zaczynają się od najprostszych domowych sposobów, poprzez profesjonalne środki medyczne, kończąc na nowoczesnych zabiegach. I tak wśród metod na przebarwienia można znaleźć:

Usuwanie przebarwień laserem dla mężczyzn

Laserowe usuwanie przebarwień zapewnia zadowalające efekty, nie stwarzając przy tym ryzyka powikłań. Zabieg przebiega szybko i sprawnie, nie wymaga ani wielkich przygotowań, ani długiego czasu rekonwalescencji.

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania przebarwień?

W pierwszej kolejności należy odbyć konsultację, aby wyeliminować wszelkie przeciwwskazania. Przed zabiegiem zakłada się okulary ochronne, aby nie podrażnić oczu światłem lasera. Również przed zabiegiem, jak i w jego trakcie, lekarz powinien zapewnić odpowiednie chłodzenie skóry. Zabieg polega na naświetlaniu różnymi falami światła laserowego przebarwionej skóry i trwa kilkadziesiąt minut. Przez kilka dni po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, po czym powinna zacząć się łuszczyć. W pierwszych dniach po zabiegu należy szczególnie uważać na leczone obszary, aby ich nie podrażniać, nie wystawiać na intensywne czynniki zewnętrzne i można korzystać jedynie z delikatnych kosmetyków do ciała – unikać tych na bazie alkoholu i silniejszych mydeł.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Leave a comment