Umów wizytę

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych dla mężczyzn

13/01/2023 | Nasze usługi
Bruzdy nosowo-wargowe to charakterystyczne zmarszczki umiejscowione po obu stronach nosa, biegnące w stronę warg. Przez ich pojawienie się, twarz zazwyczaj wygląda mniej korzystnie, sprawia wrażenie przygnębionej lub zmęczonej. Zabieg wypełniania wykonuje się w celu skorygowania – spłycenia bądź wyrównania bruzd za pomocą preparatów z kwasem hialuronowym.
Jak wygląda zabieg wypełniania bruzd nosowo-wargowych?
Przed zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej. Nie należy zaniedbywać tego etapu, ponieważ oprócz wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań, jest to odpowiedni moment, aby ustalić z lekarzem oczekiwania, dobrać odpowiedni zabieg i omówić jego planowany przebieg. Sam zabieg rozpoczyna się od dezynfekcji i oczyszczenia twarzy, następnie nakłada się preparat znieczulający, ponownie dezynfekuje skórę i przystępuje się do wykonania zabiegu. Lekarz precyzyjnie wstrzykuje wypełniacz cienką igłą, a następnie delikatnie masuje miejsce implementacji, aby dobrze „ułożyć” substancję w tkankach.
Jakie są zalecenia przy wykonywaniu zabiegu wypełniania bruzd nosowo-wargowych?
Oprócz wcześniej wspomnianej konsultacji, również po zabiegu warto przestrzegać listy zaleceń. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa należy zwracać szczególną uwagę na utrzymanie higieny w okolicach, gdzie wykonywany był zabieg. Jeżeli występują drobne bóle, można schładzać bolące miejsca lub zażyć środki przeciwbólowe. W razie pojawienia się drobnych obrzęków, nie należy się obawiać, gdyż jest to naturalna i krótkotrwała reakcja. Gojenie można wspomóc specjalną maścią lub żelem.
Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii skóry głowy?
Z wypełnianiem bruzd nie wiąże się długa lista przeciwwskazań. Są to raczej oczywiste przypadłości, które eliminują wykonanie podobnych zabiegów, takie jak:

Leave a comment