Umów wizytę

Redukcja rumienia dla Mężczyzn

10/01/2023 | Nasze usługi
Czym jest rumień i jakie są wskazania do zabiegu?

Rumień jest siecią rozszerzonych naczynek ściśle przylegających do siebie, które powodują widoczne zaczerwienienie skóry. Jednorodne zaczerwienienie na skórze często pojawia się najczęściej na twarzy pod wpływem podniesionego ciśnienia, mrozu, czy emocji.

Przyczyn powstawania rumienia może być wiele i zazwyczaj uzależnione jest to od indywidualnego przypadku lub występujących okoliczności. Do najczęstszych przyczyn powstawania rumienia należą: uwarunkowania genetyczne, częste przebywanie na słońcu lub w solarium, działanie na skórę silnego wiatru, czy ostrego mrozu. Mogą to być również nagłe zmiany temperatury lub jej skrajne wartości. Występują również aktywności mogące sprzyjać powstawaniu rumienia. Do takich zalicza się życie w ciągłym stresie, nieodpowiednia dieta, nadmierny wysiłek fizyczny, czy częste korzystanie z klimatyzacji.

Zalecenia do wykonania laserowego leczenia rumienia

Czasami występujący rumień jest na tyle wyraźny, że staje się uciążliwy lub może wyglądać nieestetycznie. Dla takich przypadków istnieje możliwość wykonania zabiegu redukcji rumienia. Wskazania do wykonania zabiegu mogą być następujące:

Zabieg laserowego zamykania naczyń dla mężczyzn – najważniejsze informacje

W pierwszej kolejności należy umówić się na konsultację z lekarzem. Najlepsze efekty można osiągnąć w jak najwcześniejszym stadium zmian skórnych. Po konsultacji i zaplanowaniu leczenia, przechodzi się do wykonania zabiegu. Sam zabieg nie wymaga dużych przygotowań. Należy dokładnie oczyścić obszar przeznaczony do zabiegu, zabezpieczyć oczy pacjenta, a reszta czynności zostaje po stronie lekarza, czy kosmetologa wykonującego zabieg. To on ustala parametry naświetlania i kontroluje przebieg zabiegu.

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba koniecznych zabiegów do wykonania ustalana jest indywidualnie i zależy od tego, jak bardzo rozległe są zmiany. Najczęściej wykonuje się od 1 do 3 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinno być około 6 tygodni przerwy.

Jakie są zalecenia po zabiegu redukcji rumienia?

Po zabiegu redukcji rumienia może przez kilka godzin występować miejscowe zaczerwienienie skóry. Przy zabiegach na większej powierzchni, obrzęk może być nieco większy. Po wykonaniu zabiegu należy chronić leczony obszar skóry przed nadmiernym działaniem czynników, takich jak opalanie, sauna, nadmierne pocenie się. Można za to stosować kremy łagodzące obrzęki skórne.

Jakie są przeciwwskazania do laserowego leczenia rumienia?

Leave a comment