Umów wizytę

Przeszczep włosów metodą FUE

05/01/2023 | Nasze usługi

Metodę FUE określa się jako jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych w kategorii przeszczepu włosów. Polega ona na transplantacji mieszków włosowych z bardziej zagęszczonych miejsc, np. tyłu, boków głowy lub z brody, do miejsc, gdzie pojawiają się ich przerzedzenia. Często są to zakola i przednie lub górne obszary głowy.

Jak wygląda przeszczep włosów FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE odbywa się poprzez pobranie jednostek mieszkowych bez użycia skalpela, lecz za pomocą specjalistycznych urządzeń nie pozostawiających nacięć i blizn po zabiegu. Mieszki włosowe są ostrożnie wyciągane wraz z tkanką podskórną i wszczepiane w nowym miejscu, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację, przeprowadzić wymagane badania, np. krwi i moczu, upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań, takich jak łysienie plackowate, choroby skóry lub choroby nowotworowe, cukrzyca, czy przyjmowane leki przeciwzakrzepowe.

Zabieg trwa do kilku godzin, jest bezbolesny, ponieważ stosuje się miejscowe znieczulenie. Gojenie się śladów zajmuje od kilku do kilkunastu dni. Po kilku tygodniach część włosów może wypadać, ale jest to normalne. Włosy właściwe dopiero wyrosną, a pełnię efektów widać po kilkunastu miesiącach, gdy włosy w nowych miejscach rosną gęste i mocne.

Przeszczep włosów – zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza, przez pierwszych kilka dni należy ostrożnie myć głowę, nie wycierać jej ręcznikiem, nie suszyć suszarką, nie brać gorących pryszniców, ani nie wykonywać czynności mogących przegrzać głowę. Należy również spać z lekko uniesioną głową, a w przypadku pojawienia się bólu można skorzystać z łagodnych środków przeciwbólowych lub lekko nawilżać głowę chłodną wodą.

Leave a comment