Peeling - Marina MedEstetic

Peeling


Nasze usługi
Co to są peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne stosuje się, aby powodować kontrolowane uszkadzanie powierzchownych warstw skóry. Robi się to w celu usuwania blizn, przebarwień, trądziku lub zmarszczek. Inne stosowane nazwy tego zabiegu to chemochirurgia, chemoeksfoliacja i dermopeeling.

Peeling dla mężczyzn – jak przebiega zabieg?

Peeling, uszkadzając chemicznie konkretną warstwę naskórka czy skóry, działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego, stymulując skórę do regenerowania się. Peelingi wykonuje się na kilku poziomach – od powierzchownych, przez średnio głębokie, aż po głębokie. Wykonywane są za pomocą środków chemicznych, takich jak kwasy np.: glikolowy, hydroksyoctowy, mlekowy, salicylowy czy migdałowy.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i odtłuszczenia skóry za pomocą specjalnego preparatu używanego przed tego typu zabiegami. Następnie zabezpiecza się wrażliwe miejsca na twarzy. Po tej czynności można przejść do zabiegu właściwego i nałożyć odpowiednią ilość warstw peelingu, na określony czas. W dalszej kolejności nakłada się neutralizator, a na koniec wszystko jest zmywane, a twarz smaruje się kremem nawilżająco- łagodzącym.

Po zabiegu (do 24 godzin) nie należy dotykać i myć twarzy. Po zabiegu skóra będzie się przez kilka dni łuszczyć, więc warto wtedy nie planować zbyt wielu aktywności, czy spotkań. Nie należy pozbywać się łuszczącego naskórka mechanicznie, bo może powodować to przebarwienia, a nawet blizny. Natomiast warto nawilżać skórę, unikać promieni słonecznych i nie opalać się przez około 2 miesiące od zabiegu.

Jakie są wskazania do zastosowania peelingu?

Istnieje kilka przypadłości, które kwalifikują naskórek do zabiegu peelingu. Może to być między innymi skóra trądzikowa, zawierająca dużo zaskórników, przebarwienia, zmarszczki, czy jest zrogowaciała. Peeling pozwala spłycić zmarszczki i pozbyć się niechcianych zmian.

W każdym przypadku należy w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem, aby dobrać odpowiednie preparaty i przebieg kuracji.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu?