Umów wizytę

Osocze bogatopłytkowe

11/11/2022 | Nasze usługi

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma)

Osocze bogatopłytkowe unikalny zabieg biostymulacji komórek skóry i tkanek, wykorzystujący osocze bogatopłytkowe pochodzące z własnej krwi pacjenta. Pobraną krew poddaje się wirowaniu, co sprawia, że zostają wyodrębnione poszczególne jej elementy morfotyczne. Uzyskane od pacjenta osocze zawiera 3-4 razy więcej płytek krwi, w których znajdują się czynniki wzrostu i faktory, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona witalność, staje się młodsza i bardziej elastyczna. Aktywuje komórki macierzyste stymulując je do namnażania. Ponieważ uzyskane osocze bogatopłytkowe jest preparatem autologicznym (obojętny immunologicznie materiał własny pacjenta), uzyskanym z krwi pacjenta, nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznej. Od wielu lat osocze wykorzystuje się zarówno do zabiegów medycznych np. w chirurgii rekonstrukcyjnej lub ortopedii. Osocze wykorzystywane jest również do zabiegów estetycznych np. osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej (osocze bogatopłytkowe pod oczy) lub ginekologii estetycznej. WSKAZANIA (GINEKOLOGIA ESTETYCZNA) WSKAZANIA (MEDYCYNA ESTETYCZNA) PRZECIWSKAZANIA

Osocze bogatopłytkowe – efekty jakich możesz się spodziewać

Osocze bogatopłytkowe przynosi znaczące efekty w zakresie poprawy wyglądu i kondycji skóry. Poprzez stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych, osocze znacząco poprawia jędrność, elastyczność oraz ogólny wygląd skóry, redukując widoczność drobnych zmarszczek i linii. Jest to szczególnie efektywne w okolicach, gdzie skóra jest cienka i delikatna, jak np. pod oczami. Osocze bogatopłytkowe jest także cenione za efekty przyspieszające wzrost włosów oraz poprawę ich kondycji, co czyni ten zabieg atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemem wypadania włosów. Dzięki bogatej zawartości czynników wzrostu, osocze bogatopłytkowe przyczynia się do znacznej poprawy jakości skóry, nawet w tych przypadkach, gdy inne metody okazały się niewystarczająco skuteczne. Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny prowadzi nie tylko do redukcji zmarszczek, ale także do poprawy ogólnej struktury i gęstości skóry, co jest szczególnie istotne w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Pacjenci cenią sobie to rozwiązanie za szybkie i naturalne rezultaty, które dodatkowo wspierają zdrowy i młodzieńczy wygląd. Zabieg jest również stosowany w celu poprawy wyglądu blizn, w tym blizn potrądzikowych, co umożliwia osiągnięcie gładkiej i jednolitej cery. Co więcej, osocze bogatopłytkowe może być stosowane w połączeniu z innymi procedurami kosmetycznymi, aby zintensyfikować efekty i zapewnić długotrwałe rezultaty.

Osocze bogatopłytkowe – cena w Warszawie

Cena za osocze bogatopłytkowe w Warszawie może różnić się w zależności od obszaru zabiegowego oraz kliniki. Oferujemy pakiety zabiegów osocza bogatopłytkowego, co może być korzystniejszą opcją cenową dla osób planujących serię zabiegów. W naszej klinice możesz wykonać osocze bogatopłytkowe na twarz, cena wówczas może oscylować w granicy 800 zł za jednorazowy zabieg, do 2200 zł za połączenie obszarów twarzy, szyi i dekoltu. Cena za zastosowanie osocza bogatopłytkowego na włosy waha się od 800 zł za pojedynczy zabieg, do 4000 zł za serię sześciu zabiegów. Ceny za zabiegi w obszarze ginekologii estetycznej, takie jak powiększanie punktu G czy odmładzanie pochwy oscylują między 1200 a 2500 zł. Ważne jest, aby przed zabiegiem skonsultować się ze specjalistą, który oceni indywidualne potrzeby pacjenta i zaproponuje odpowiedni plan terapeutyczny.

Leave a comment