Umów wizytę

Nici liftingujące

10/01/2023 | Nasze usługi

Nici liftingujące

Nici liftingujące służą w medycynie estetycznej do zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu poprzez ingerencję w tkankę skórną. Nici składają się z jednego lub dwóch włókien syntetycznych, które umieszcza się w skórze i utrzymują się w niej przez kilka lub kilkanaście miesięcy, poprawiając przy tym jej kondycję i wygląd. Materiał używany do produkcji nici jest biokompatybilny i bezpieczny dla organizmu, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych. Regularne stosowanie tej metody może przyczynić się do znacznej poprawy jakości skóry. Zabieg nici liftingujących – w Warszawie w Marina MedEstetic – może być stosowany w różnych obszarach twarzy, co pozwala na precyzyjne modelowanie konturów i poprawę ogólnego wyglądu cery.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację ze specjalistą, aby zweryfikować wskazania, określić przeciwwskazania i wyeliminować wystąpienie powikłań. Bezpośrednio przed zabiegiem, ok. 30 minut wcześniej, wykonuje się miejscowe znieczulenie skóry. Dzięki temu pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu. Sam zabieg polega na wprowadzeniu nici pod skórę za pomocą cienkiej kaniuli. Po odpowiednim wprowadzeniu nici, pełnią one funkcję podtrzymującą dla tkanek skóry. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć, choć zaleca się krótki okres rekonwalescencji. Zaleca się również stosowanie kremów nawilżających, aby wspomóc proces regeneracji skóry.

Jakie są efekty zabiegu nićmi liftingującymi?

Skóra po zabiegu nićmi liftingującymi poprawia swój wygląd i strukturę. Efekty są widoczne gołym okiem zaraz po zabiegu. Poprawia się jędrność skóry i jej sprężystość, zachodzi również proces wygładzenia zmarszczek. Efekty będą widoczne do czasu rozpuszczenia się nici wewnątrz tkanki. Nić przetrwa w organizmie przez około 240 dni, a efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat. Nici liftingujące – Warszawa – stymulują naturalną produkcję kolagenu, co długoterminowo poprawia elastyczność i wytrzymałość skóry. W niektórych przypadkach zalecane jest powtórzenie zabiegu, aby utrzymać optymalne efekty.

Jakie są wskazania do zabiegu nićmi liftingującymi?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić swój wygląd i zauważyły zmiany związane głównie ze starzeniem się skóry. Użycie nici liftingujących powinno pomóc przy takich objawach, jak: Zabieg jest także polecany osobom, które doświadczają utraty objętości skóry i chcą uzyskać efekt liftingu bez ingerencji chirurgicznej. Warto także wspomnieć, że jest to doskonała alternatywa dla osób obawiających się bardziej inwazyjnych metod poprawy wyglądu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu nićmi liftingującymi?

Przeciwwskazania są podobne do tych, które występują przy wielu innych zabiegach medycyny estetycznej. Do najważniejszych należą: Zabieg nie jest zalecany dla osób z aktywnymi infekcjami skórnymi lub tych, które niedawno przeszły zabiegi chirurgiczne w obszarze planowanego liftingu. Specjalista może również zalecić odroczenie zabiegu w przypadku przyjmowania niektórych leków antykoagulacyjnych.

Nici liftingujące – cena w Marina MedEstetic

W Marina MedEstetic w Warszawie cena za zabieg z użyciem nici liftingujących Silhouette zaczyna się od 3500 zł. Ceny nici typu PDO, które są również popularne ze względu na rewitalizujące i ujędrniające właściwości, zaczynają się od 1000 zł. Dostępność różnych rodzajów nici pozwala dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego pacjenta. Konsultacja wstępna jest niezbędna, aby ocenić, które nici będą najlepsze dla konkretnego przypadku. Ostateczna cena zależy także od doświadczenia i kwalifikacji specjalisty wykonującego zabieg.

Leave a comment