Nici liftingujące - Marina MedEstetic

Nici liftingujące


Nasze usługi

Nici liftingujące służą w medycynie estetycznej do zabiegów mających na celu poprawienie wyglądu poprzez ingerencję w tkankę skórną. Nici składają się z jednego lub dwóch włókien syntetycznych, które umieszcza się w skórze i utrzymują się w niej przez kilka lub kilkanaście miesięcy, poprawiając przy tym jej kondycję i wygląd.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących?

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację ze specjalistą, aby zweryfikować wskazania, określić przeciwwskazania i wyeliminować wystąpienie powikłań.

Bezpośrednio przed zabiegiem, ok. 30 minut wcześniej, wykonuje się miejscowe znieczulenie skóry. Dzięki temu pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu. Sam zabieg polega na wprowadzeniu nici pod skórę za pomocą cienkiej kaniuli. Po odpowiednim wprowadzeniu nici, pełnią one funkcję podtrzymującą dla tkanek skóry.

Jakie są efekty zabiegu nićmi liftingującymi?

Skóra po zabiegu nićmi liftingującymi poprawia swój wygląd i strukturę. Efekty są widoczne gołym okiem zaraz po zabiegu. Poprawia się jędrność skóry i jej sprężystość, zachodzi również proces wygładzenia zmarszczek.

Efekty będą widoczne do czasu rozpuszczenia się nici wewnątrz tkanki. Nić przetrwa w organizmie przez około 240 dni, a efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.

Jakie są wskazania do zabiegu nićmi liftingującymi?

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić swój wygląd i zauważyły zmiany związane głównie ze starzeniem się skóry. Użycie nici liftingujących powinno pomóc przy takich objawach, jak:

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu nićmi liftingującymi?

Przeciwwskazania są podobne do tych, które występują przy wielu innych zabiegach medycyny estetycznej. Do najważniejszych należą: