Umów wizytę

Mezoterapia cienkoigłowa dla Mężczyzn

10/01/2023 | Nasze usługi

Mezoterapia cienkoigłowa jest zabiegiem mającym zapobiegać skutkom starzenia się skóry. Zazwyczaj rozważa się jej zastosowanie po 30. roku życia, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, czyli zmarszczki, przebarwienia, obniżenie napięcia i jędrności skóry.

Na czym polega mezoterapia cienkoigłowa dla mężczyzn?

Mezoterapia cienkoigłowa polega na stymulowaniu naturalnych procesów regeneracyjnych skóry poprzez jej mikronakłuwanie. Zabieg mezoterapii ma na celu poprawienie elastyczności i jędrności skóry poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny.

Nakłuwanie skóry podczas zabiegu można również wykorzystać do skutecznego podawania aktywnych substancji i czynników w głąb naskórka np. witamin, peptydów, osocza bogatopłytkowego. Na co dzień jest to możliwe jedynie poprzez stosowanie powierzchownie kosmetyków (kremy lub toniki).

Jak przebiega zabieg mezoterapii cienkoigłowej?

W pierwszej kolejności należy udać się na konsultację z lekarzem. Podczas wizyty omawiany jest przebieg całego zabiegu, ustalane są cele i spodziewane jego efekty końcowe. Do indywidualnych potrzeb pacjenta dobierany jest odpowiedni preparat, który będzie użyty w trakcie zabiegu.

Przed zabiegiem można zastosować miejscowe znieczulenie poprzez nałożenie specjalnego kremu. Dzięki temu zabieg będzie całkowicie bezbolesny, choć i bez tego odczucia są niewielkie.

Podczas właściwego zabiegu nakłuwania skóry bardzo cienką igłą, tworzy się mikrokanaliki w skórze, które powodują stymulację regeneracji tkanki skórnej. Dodatkowo głębiej wprowadzany jest przygotowany wcześniej preparat. Głębokość nakłuć może być różna w zależności od nakłuwanego miejsca.

Po zabiegu skóra zwykle jest zaczerwieniona i lekko podrażniona. Obrzęk może ustępować przez następne 2-3 dni. Niekiedy podczas tej krótkiej rekonwalescencji skóra może się delikatnie łuszczyć.

Jakie efekty daje mezoterapia cienkoigłowa?

Wyraźne efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu mezoterapii. Zazwyczaj jednak zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów w odpowiednich odstępach – średnio co 14-21 dni. Pożądanymi efektami zabiegu są:

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii cienkoigłowej?

Leave a comment