Umów wizytę

Laserowe usuwanie blizn

10/01/2023 | Nasze usługi

Blizny nie są mile widzianymi zmianami na ciele. Powstają wskutek różnorodnych uszkodzeń mechanicznych, zabiegów chirurgicznych lub naturalnych zmian skórnych. Istnieją różne metody usuwania blizn, jednak dzięki współczesnym osiągnięciom medycyny estetycznej, możliwe jest skuteczne ich usuwanie za pomocą lasera.

Dla kogo laserowe usuwanie blizn?

Blizny, mimo, że często nie sprawiają bólu, bywają źródłem fizycznego i psychicznego dyskomfortu, złego samopoczucia, spadku pewności siebie. Zabiegi laserowego usuwania blizn są szczególnie polecane osobom po zabiegach chirurgicznych, posiadającym blizny potrądzikowe lub pourazowe.

Jak działa laserowe usuwanie blizn dla mężczyzn?

Emitowana wiązka światła oddziałuje na powierzchnię skóry i nie ma szkodliwego wpływu na jej głębsze warstwy. Usuwanie blizn laserem polega na stopniowym usuwaniu tkanki bliznowatej, co w efekcie pobudza produkcję nowej, nieuszkodzonej tkanki. Laser stymuluje wzrost produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które przyczyniają się do gojenia i regeneracji tkanek.

Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, a w czasie jego trwania może pojawić się co najwyżej delikatne pieczenie lub uczucie szczypania. Dyskomfort jest na tyle niewielki, że niepotrzebne jest zazwyczaj nawet miejscowe znieczulenie. W porównaniu do inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej czy długotrwałego leczenia farmakologicznego, które można zastosować nie we wszystkich przypadkach, usuwanie laserowe jest obecnie bardzo atrakcyjną alternatywą.

Efekty laserowego usuwania blizn

Nie bez powodu wspomnieliśmy o skuteczności tego zabiegu. Laserowe usuwanie blizn pozwala całkowicie usunąć lub znacznie zredukować posiadane blizny. Dodatkowo nie ma ryzyka, że podobnie jak w chirurgii plastycznej, będą mogły pozostać drobne rany spowodowane wycinaniem lub zszywaniem. Jedynym minusem jest możliwość występowania drobnych przebarwień w miejscu blizny.

Zalecenia dla laserowego usuwania blizn

Do zabiegu laserowego usuwania blizn kwalifikuje się każda osoba, która odczuwa dyskomfort z powodu posiadanych blizn lub nie jest zadowolona z efektów zabiegów chirurgicznych, np. szycia ran. Poza tym, wystarczy sprawdzić krótką listę przeciwwskazań i odbyć wstępną konsultację u specjalisty celem zakwalifikowania pacjenta do laserowego usunięcia blizny.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn

Istnieją pewne okoliczności, w których wykonanie zabiegu laserowego usuwania blizn nie będzie możliwe. Są to na przykład:

Ile trwa laserowe usuwanie blizn?

W zależności od wielkości i rozległości blizny, zabieg może trwać od 10 minut do godziny. Również od tego uzależniona jest liczba zabiegów, choć najczęściej dla pozbycia się problemu na dobre jest cykl 3-5 zabiegów.

Leave a comment