Umów wizytę

Laser CO2 dla Mężczyzn

05/01/2023 | Nasze usługi

Dolegliwości i zmiany skórne nabyte naturalnie lub na skutek pewnych czynników zewnętrznych, potrafią być uciążliwe i nieestetyczne. Często ma to wpływ na samopoczucie, pewność siebie i postrzeganie własnego ciała. Właśnie dlatego często pacjenci decydują się na korektę tych niedoskonałości, a jedną z metod są zabiegi laserowe.

Co to jest laser CO2?

Jest to laser frakcyjny ablacyjny, który jest wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Za jego pomocą poprawia się kondycję skóry oraz usuwa przeszkadzające zmiany skórne, takie jak: włókniaki, brodawki, blizny, rozstępy, czy przebarwienia.

Jak działa laser CO2?

Laser CO2 działa na zasadzie kontrolowanego uszkodzenia naskórka. Oddziałuje na skórę powodując mikrouszkodzenia nazywane fototermicznymi urazami skóry. Światło lasera przenika w głąb skóry i jest pochłaniane przez wodę zmagazynowaną w komórkach. Podgrzana woda odparowuje, a to jest czynnikiem stymulującym procesy naprawcze prowadzące do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Efektem końcowym jest poprawa napięcia i ujędrnienie skóry w miejscu dawnych defektów.

Do czego służy laser CO2?

Laser frakcyjny ablacyjny służy do zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu usuwanie lub korygowanie dolegliwości i uszkodzeń skórnych. Ma szerokie zastosowanie i nadaje się do zabiegów u osób o różnych fototypach skóry. Laser CO2 używany jest do eliminacji szerokiej gamy defektów skóry, do których należą między innymi:

Zabieg laserem CO2 dla mężczyzn

Zabiegi laserowe mogą być przeprowadzane praktycznie w każdym wieku. W pierwszej kolejności, jak przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej, należy odbyć konsultację z lekarzem i sprawdzić możliwość kwalifikacji do zabiegu. Zazwyczaj wymagania nie są wygórowane, ale istnieje lista przeciwwskazań, którą należy określić. Podczas konsultacji lekarz przeprowadza wywiad i zbiera informacje dotyczące oczekiwań pacjenta, przedstawia też planowany przebieg całego zabiegu. Na koniec konieczne jest podpisanie zgody na wykonanie zabiegu z użyciem lasera.

Podczas zabiegu w pierwszej kolejności należy oczyścić skórę, czasami pacjenci decydują się na zastosowanie miejscowego znieczulenia. Następnie lekarz, po ustawieniu odpowiednich parametrów lasera, przeprowadza właściwy zabieg. Zabiegi laserowe trwają od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po zabiegu może być konieczne ochłodzenie skóry i smarowanie jej maścią regenerującą lub kremem z filtrem.

Leave a comment