Umów wizytę

Fotoodmładzanie laserowe dla mężczyzn

05/01/2023 | Nasze usługi

Zabieg fotoodmładzania jest procedurą, dzięki której mężczyźni mogą bezinwazyjnie i bezboleśnie poprawić kondycję swojej skóry. Najczęściej stosuje się ją na twarzy, lecz może być wykonywana także w innych miejscach na ciele, takich jak grzbiety dłoni, szyja czy dekolt. Fotoodmładzanie to zabieg, który wpływa nie tylko na starzejącą się skórę, ale posiada również bardziej kompleksowe zastosowanie.

Fotoodmładzanie laserem DYE-VL

Laser DYE-VL jest wykorzystywany do zdeponowania energii w chromoforach (melanina i hemoglobina) w strukturach skóry. Światło lasera dociera w te miejsca dzięki specjalistycznej technologii urządzenia, co daje poprawę sprężystości i jędrności skóry, a w efekcie poprawę jej wyglądu i złagodzenie skutków starzenia. Zabieg fotoodmładzania doskonale sprawdza się również w usuwaniu zmian skórnych, takich jak blizny (np. potrądzikowe) czy rumień.

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie laserowe jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym, nie wymaga nawet miejscowego znieczulenia. Laser nie uszkadza powierzchni skóry, aby skutecznie dotrzeć do głębszych jej struktur. Przed zabiegiem należy odbyć konsultację lekarską, aby zaplanować odpowiedni sposób postępowania oraz wyeliminować potencjalne przeciwwskazania. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ale warto zaplanować sobie kilka spokojniejszych dni po nim, aby skóra poddawana działaniu lasera mogła się w pełni zregenerować.

Jakie są efekty fotoodmładzania?

Zauważalnych efektów można spodziewać się po przeprowadzeniu serii zabiegów. Kuracja ma na celu odbudowanie struktur skóry, a w rezultacie pozwala to m.in odmłodzić skórę, zredukować zmarszczki, poprawić jej napięcie i jędrność. Dzięki laserowi można wyeliminować zmiany skórne, jak np. przebarwienia, rumienie, czy wyblakła cera.

Ile razy należy wykonywać zabieg fotoodmładzania?

Najczęściej zalecane jest wykonanie serii od 3 do 5 zabiegów – wszystko zależy od kondycji skóry pacjenta. Należy również zachować odpowiednie odstępy między zabiegami. Zazwyczaj wynoszą one 4 tygodnie, natomiast pierwsze efekty zabiegów mogą być widoczne już po 2 tygodniach. Efekty maksymalne pojawiają się po około 3 miesiącach.

Czy zabiegi fotoodmładzania są skuteczne?

Zdecydowanie tak, a pierwsze skutki można zauważyć już w pierwszych tygodniach kuracji. Jednak dla uzyskania jak najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii, a nie pojedynczego zabiegu. Fotoodmładzanie laserem DYE-VL jest skutecznym sposobem na pojawiające się zmarszczki spowodowane zarówno procesem starzenia się skóry, jak i negatywnego oddziaływania promieni słonecznych.

Dla kogo zabieg fotoodmładzania? Wskazania

Zabiegi fotoodmładzania laserowego przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeżeli zauważyłeś u siebie któreś z poniższych objawów, możesz zastanowić się nad zabiegiem fotoodmładzania DYE-VL:

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania?

Niestety nie każdy może poddać się zabiegom fotoodmładzania laserowego. Niektóre schorzenia lub przypadłości skórne wykluczają wykonanie tego zabiegu. Należą do nich między innymi:

Leave a comment