Book

Mezoterapia cienkoigłowa skóry owłosionej głowy

10/01/2023 | Nasze usługi

Mezoterapia cienkoigłowa skóry głowy to zabieg, który ma ona na celu pobudzić mieszki włosowe do intensywniejszego wzrostu, a co za tym idzie powstrzymać proces łysienia.

Jakie efekty daje mezoterapia cienkoigłowa skóry owłosionej głowy?
Jak przebiega zabieg mezoterapii skóry głowy?

W pierwszej kolejności dobrze jest spotkać się z lekarzem trychologiem, specjalizującym się w chorobach skóry głowy i włosów, aby ustalić przyczynę ich wypadania. Najczęstszą przyczyną nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn są geny i hormony męskie. Następnie należy wybrać odpowiednią metodę leczenia.

Jeżeli wybór padł na mezoterapię, w następnej kolejności, przed samym zabiegiem należy zadbać o czystość i sterylność skóry głowy. Niedozwolone jest stosowanie przed zabiegiem kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Sam zabieg polega na wykonywaniu bardzo gęsto mikronakłuć na owłosionej skórze głowy. Mają one pobudzić komórki do intensywniejszej pracy nad regeneracją, a mieszki włosowe do produkcji włosów. Podczas nakłuwania, do tkanki wprowadzane są też preparaty, takie jak preparaty regenerujące, czy osocze bogatopłytkowe. Samo nakłuwanie powoduje skuteczniejsze transportowanie użytych składników. Dzięki temu można osiągnąć najlepszy efekt tego zabiegu.

Po zabiegu należy przestrzegać szeregu zaleceń. Najważniejszy jest pierwszy tydzień, kiedy to skóra jest najbardziej podrażniona i trzeba szczególnie o nią zadbać. Pomocne będą preparaty łagodzące zalecone przez lekarza, należy też wstrzymać się z używaniem kosmetyków. Nieco dłużej, bo przez kilka tygodni, nie można wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych osłabiających włosy, takich jak farbowanie. Należy również unikać ekspozycji na słońce, dotykania i masowania wrażliwej skóry, co pozwala na spokojnie zagojenie się uszkodzeń w pierwszych dniach po zabiegu.

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii skóry głowy?

Każdy, kto zauważył problemy ze swoimi włosami, przede wszystkim ich nadmierne wypadanie czy przerzedzenie, powinien skontaktować się z lekarzem. Może okazać się, że na drodze leczenia, dobrym wyborem będzie właśnie mezoterapia. Zabieg ten jest wskazany u osób, które zauważyły u siebie:

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii skóry owłosionej głowy?

Jak w pozostałych przypadkach zabiegów w zakresie medycyny estetycznej, tak i przy mezoterapii są pewne przeciwwskazania, takie jak:

Leave a comment