Umów wizytę

Dermapen dla Mężczyzn

05/01/2023 | Nasze usługi
Co to jest Dermapen?

Dermapen jest urządzeniem, które służy do pobudzenia regeneracji włókien kolagenowych i elastyny. Zabieg polega na wykonywaniu mikro nakłuć na skórze cienkimi igłami.

Jak wygląda zabieg z Dermapenem?

Jak sama nazwa wskazuje, Dermapen przypomina wyglądem długopis. Urządzenie to służy do wykonywania mikronakłuć za pomocą głowicy z igłami. Czynność mikronakłuwania ma na celu stymulację produkcji kolagenu i elastyny, aby poprawić jakość i kondycję skóry. W ten sposób można wyhamować proces starzenia się skóry.

Jak przed każdym zabiegiem, w pierwszej kolejności należy odbyć konsultację z lekarzem, aby sprawdzić, czy nie występują żadne przeciwwskazania, omówić cele, zaplanować efekty i przebieg zabiegu, indywidualnie dobrać odpowiednie preparaty.

Po konsultacji i ustaleniach, można przejść do wykonania zabiegu. Bezpośrednio przed zabiegiem należy oczyścić i zdezynfekować skórę, a wcześniej, jeśli pacjent sobie życzy, można miejscowo znieczulić obszar zabiegu, aby nie odczuwać żadnego dyskomfortu. Bez znieczulenia zabieg jest minimalnie odczuwalny. Pacjent może poczuć w trakcie trwania lekkie kłucie lub pieczenie skóry.

Przebieg nakłuwania mikroigłami jest relatywnie krótki. Zabieg trwa do 30 minut. Oprócz pobudzania tkanek poprzez nakłuwanie, w tym samym czasie wprowadzane są wcześniej przygotowane preparaty, które pełnią funkcję odżywczą i regenerującą.

Po zabiegu skóra potrzebuje kilku dni, aby dojść do siebie, ale rekonwalescencja nie jest uciążliwa. Należy jedynie przestrzegać wytycznych, aby nie narazić świeżo nakłutej skóry na silne czynniki zewnętrzne.

Dermapen – ile zabiegów wykonać?

Można poprzestać na jednym zabiegu i zmiany będą zauważalne, ale zazwyczaj zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów, aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty.

Jakie są efekty zabiegu z Dermapenem?

Efekty stosowania Dermapenu występują w postaci jędrniejszej, bardziej napiętej skóry, zmniejszenia zmarszczek, zwężenia porów, redukcja przebarwień, blizn i rozstępów, czy wyhamowanie procesu starzenia się skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu z Dermapenem?

Wykonanie tego zabiegu zaleca się osobom, które są niezadowolone z rozpoczętego procesu starzenia oraz spadku kondycji skóry. Jeżeli zauważyłeś pierwsze zmarszczki, masz wiotką skórę, przebarwienia, czy worki pod oczami i chciałbyś temu przeciwdziałać, ten zabieg może być dla Ciebie. Pobudzenie regeneracji skóry za pomocą Dermapen daje dobre efekty przy usuwaniu blizn i rozstępów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu z Dermapenem?

Podobnie jak w innych zabiegach estetycznych istnieje lista przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Najważniejsze z nich to:

Leave a comment